Junior Best & Fairest

Honour Roll Best & Fairest – Junior Football

Under 10 Under 13
1993 Clinton Marsh Emerald 1985 Jamie Bolton Emerald
1998 Ryan Creed Emerald 1988 Chris Cooper Wesburn
2001 Ryan Creed Emerald
Under 11 Brent Clinch Wesburn
1999 Jack Besley Emerald 2002 Robbie Stewart Emerald
2001 Justin Creed Emerald 2003 Shane Williams Emerald
2002 Daniel Coghlan Wesburn Daniel Coghlan Wesburn
2003 Cameron O’Shea Emerald 2004 Reece Pepi Emerald
2004 Aaron Rowe Wandin 2005 Cameron O’Shea Emerald
2005 Sam Raru Upwey Tecoma 2006 Nick Sargent Mount Evelyn
2006 Nathan Bownds Emerald 2007 Sam Raru Upwey Tecoma
2007 Troy Broussard Woori Yallock 2008 William Mutschler Upwey Tecoma
Sean Jackson Woori Yallock 2009 Matthew Jeffery Healesville
2008 Daniel Giannopoulos Belgrave 2010 Mason Kirby Upwey Tecoma
2009 Adam Moate Yarra Glen 2011 Jesse Volta Gembrook Cockatoo
2010 Patrick Barge Monbulk 2012 Joel Garner Wandin
2011 Patrick Bruzzese Wandin 2013 Patrick Bruzzese Wandin
2012 Joshua Tilly Emerald 2014 Tennyson Amarant Healesville
2013 Aaron Firrito Gembrook Cockatoo 2015 Joshua Spencer Monbulk
2014 Bailey Syswerda Mount Evelyn 2016 U14B Benjamin Grimes Monbulk
2015 Ned Park-Jenkinson Upwey Tecoma
2016 U12B Darcy Vorhauer Healesville Under 14
2017 Baylin Spencer Woori Yallock 2001 Zac Kelly Healesville
2018 Jeremy Newsome Healesville 2002 Tom Van Veen Woori Yallock
2003 Robbie Stewart Emerald
Under 12 2004 Gary Teunissen Seville
1993 Mark Wheatley Emerald 2005 Andrew Moore Healesville
2000 Liam Barnard Wesburn 2006 Jedd Ralph-Oakley Emerald
2001 Jye Myers Wandin 2007 Nick Sargent Mount Evelyn
2002 Justin Myers Wandin 2008 Jordan Whiteman Upwey Tecoma
2004 Kieran Harper Monbulk 2009 Hayden Smith Woori Yallock
2005 Tom Bugg Gembrook Cockatoo 2010 Matthew Jeffery Mount Evelyn
Luke Nash Seville Liam Kidd Belgrave
2006 Patrick Ashton Yarra Glen 2011 Mason Kirby Upwey Tecoma
2007 Dylan Broadway Mount Evelyn 2012 Jesse Volta Gembrook Cockatoo
2008 Dagan Filardi Olinda Ferny Creek 2013 Joel Garner Wandin
2009 Jack Lee Wesburn 2014 Angus Fern Mount Evelyn
2010 Jesse Volta Gembrook Cockatoo 2015 Thomas Taylor Emerald
2011 Joel Garner Wandin 2016 Harrison Keeling Yarra Glen
2012 Patrick Bruzzese Wandin 2017 Benjamin Grimes Monbulk
2013 Callum French Woori Yallock 2018 Green Christopher Beattie Yarra Glen
Hunter Greenall Olinda Ferny Creek 2018 Green Connor Smith Wandin
2014 Hugh Basset Seville 2018 Blue Daniel Chamberlin Mount Evelyn
2015 Benjamin Grimes Monbulk
2016 Daniel Ebbels Healesville Under 15
2017 Cameron Nyko Healesville 1983 Norm Cartledge Wesburn
2018 Cody Anderson Healesville 1985 Richard Wicks Emerald
1986 Robert Halit Wesburn
Under 12 Girls 1987 Darrel Clinch Wesburn
2015 Katie Cameron Bayswater 1990 Chris Cooper Wesburn
2017 Samantha Beecroft Monbulk 2008 Mathew Dompietro Emerald
2018 Grace Belloni Olinda Ferny Creek 2009 Sam Raru Upwey Tecoma
2010 Jack Preston Emerald
Under 14 Girls
2018 Samantha Beecroft Monbulk Under 16
2018 Jessica Beraud Yarra Glen 1995 David King Emerald
Under 16 Girls 1996 Simon Frankish Wesburn

2018

Bridget Deed Seville 1997 Ryan Simpson Emerald
2001 Glen Stevens Olinda Ferny Creek
2002 A. Vloedmans Wandin
2003 Marcus Hottes Yarra Junction
2004 Jarrad Martin Belgrave
2005 Jarrod Scott Gembrook Cockatoo
2006 Shane Williams Emerald
2007 Ethan Clasby South Belgrave
2008 Declan Fotzgerald Olinda Ferny Creek
Iain Marshall South Belgrave
2009 Jamie Hoffman Wandin
2010 Sam Raru Upwey Tecoma
2011 Liam Kidd Belgrave
2012 Brodie Currie Belgrave
2013 Jesse Fraser Mount Evelyn
2014 Joel Garner Wandin
2015 Dale Senior Healesville
2016 Patrick Bruzzese Wandin
2017 Thomas Holland Upwey Tecoma
2018 Thomas Taylor Monbulk