Junior Best & Fairest

Honour Roll Best & Fairest – Junior Football
Under 10
Under 13
1993
Clinton Marsh
Emerald
1985
Jamie Bolton
Emerald
1998
Ryan Creed
Emerald
1988
Chris Cooper
Wesburn
2001
Ryan Creed
Emerald
Under 11
Brent Clinch
Wesburn
1999
Jack Besley
Emerald
2002
Robbie Stewart
Emerald
2001
Justin Creed
Emerald
2003
Shane Williams
Emerald
2002
Daniel Coghlan
Wesburn
Daniel Coghlan
Wesburn
2003
Cameron O’Shea
Emerald
2004
Reece Pepi
Emerald
2004
Aaron Rowe
Wandin
2005
Cameron O’Shea
Emerald
2005
Sam Raru
Upwey Tecoma
2006
Nick Sargent
Mount Evelyn
2006
Nathan Bownds
Emerald
2007
Sam Raru
Upwey Tecoma
2007
Troy Broussard
Woori Yallock
2008
William Mutschler
Upwey Tecoma
Sean Jackson
Woori Yallock
2009
Matthew Jeffery
Healesville
2008
Daniel Giannopoulos
Belgrave
2010
Mason Kirby
Upwey Tecoma
2009
Adam Moate
Yarra Glen
2011
Jesse Volta
Gembrook Cockatoo
2010
Patrick Barge
Monbulk
2012
Joel Garner
Wandin
2011
Patrick Bruzzese
Wandin
2013
Patrick Bruzzese
Wandin
2012
Joshua Tilly
Emerald
2014
Tennyson Amarant
Healesville
2013
Aaron Firrito
Gembrook Cockatoo
2015
Joshua Spencer
Monbulk
2014
Bailey Syswerda
Mount Evelyn
2016 U14B
Benjamin Grimes
Monbulk
2015
Ned Park-Jenkinson
Upwey Tecoma
2016 U12B
Darcy Vorhauer
Healesville
Under 14
2017
Baylin Spencer
Woori Yallock
2001
Zac Kelly
Healesville
2018
Jeremy Newsome
Healesville
2002
Tom Van Veen
Woori Yallock
2019
M. O’Neill
Woori Yallock
2003
Robbie Stewart
Emerald
2004
Gary Teunissen
Seville
Under 12
2005
Andrew Moore
Healesville
1993
Mark Wheatley
Emerald
2006
Jedd Ralph-Oakley
Emerald
2000
Liam Barnard
Wesburn
2007
Nick Sargent
Mount Evelyn
2001
Jye Myers
Wandin
2008
Jordan Whiteman
Upwey Tecoma
2002
Justin Myers
Wandin
2009
Hayden Smith
Woori Yallock
2004
Kieran Harper
Monbulk
2010
Matthew Jeffery
Mount Evelyn
2005
Tom Bugg
Gembrook Cockatoo
Liam Kidd
Belgrave
Luke Nash
Seville
2011
Mason Kirby
Upwey Tecoma
2006
Patrick Ashton
Yarra Glen
2012
Jesse Volta
Gembrook Cockatoo
2007
Dylan Broadway
Mount Evelyn
2013
Joel Garner
Wandin
2008
Dagan Filardi
Olinda Ferny Creek
2014
Angus Fern
Mount Evelyn
2009
Jack Lee
Wesburn
2015
Thomas Taylor
Emerald
2010
Jesse Volta
Gembrook Cockatoo
2016
Harrison Keeling
Yarra Glen
2011
Joel Garner
Wandin
2017
Benjamin Grimes
Monbulk
2012
Patrick Bruzzese
Wandin
2018 Green
Christopher Beattie
Yarra Glen
2013
Callum French
Woori Yallock
2018 Green
Connor Smith
Wandin
Hunter Greenall
Olinda Ferny Creek
2018    Blue
Daniel Chamberlin
Mount Evelyn
2014
Hugh Basset
Seville
2019   Yarra
B. Spencer
Woori Yallock
2015
Benjamin Grimes
Monbulk
2019 Ranges
B. Farr
Wandin
2016
Daniel Ebbels
Healesville
2017
Cameron Nyko
Healesville
2018
Cody Anderson
Healesville
Under 15
2019 Yarra
J. Newsome
Healesville
1983
Norm Cartledge
Wesburn
2019 Ranges
N. Holt
Wandin
1985
Richard Wicks
Emerald
1986
Robert Halit
Wesburn
Under 12 Girls
1987
Darrel Clinch
Wesburn
2015
Katie Cameron
Bayswater
1990
Chris Cooper
Wesburn
2017
Samantha Beecroft
Monbulk
2008
Mathew Dompietro
Emerald
2018
Grace Belloni
Olinda Ferny Creek
2009
Sam Raru
Upwey Tecoma
2019
T. McLellan
Belgrave
2010
Jack Preston
Emerald
P. Stock
Healesville
Under 16
Under 14 Girls
1995
David King
Emerald
2018
Samantha Beecroft
Monbulk
1996
Simon Frankish
Wesburn
2018
Jessica Beraud
Yarra Glen
1997
Ryan Simpson
Emerald
2019
A. Rabot
Emerald
2001
Glen Stevens
Olinda Ferny Creek
2002
A. Vloedmans
Wandin
Under 16 Girls
2003
Marcus Hottes
Yarra Junction
2018
Bridget Deed
Seville
2004
Jarrad Martin
Belgrave
2019
S. Potter
Healesville
2005
Jarrod Scott
Gembrook Cockatoo
2006
Shane Williams
Emerald
2007
Ethan Clasby
South Belgrave
2008
Declan Fitzgerald
Olinda Ferny Creek
Iain Marshall
South Belgrave
2009
Jamie Hoffman
Wandin
2010
Sam Raru
Upwey Tecoma
2011
Liam Kidd
Belgrave
2012
Brodie Currie
Belgrave
2013
Jesse Fraser
Mount Evelyn
2014
Joel Garner
Wandin
2015
Dale Senior
Healesville
2016
Patrick Bruzzese
Wandin
2017
Thomas Holland
Upwey Tecoma
2018
Thomas Taylor
Monbulk
2019
L. Michael O’Dea
Woori Yallock